Čaj o páté nebo výtvarný kurz?

Máte rádi čaj nebo kávu? Už jste ochutnali černý čas mlékem? Ano? A víte, kde se tento čaj pije? Přesně tak, čaj s mlékem mají rádi v Anglii…. Ne náhodou jsme si vybrali za inspiraci dílo anglického krajináře W. Turnera – Sněhová bouře.

Pomůcky: hodně silná káva (5 lžiček kávy) a 1dl vody, hodně silný čaj (4 sáčky) na 1dl vody, štětec, (fixy, tuš – doplňkové)


Postup: Když máme uvařený čas a kávu, můžeme začít malovat. Nejprve nanášíme nejsvětlejší odstíny čaje spolu s čistou vodou. Zkoušíme přidávat postupně tmavší odstíny až nám vznikne výsledný obraz. Pokud ho necháme uschnout, můžeme poté ještě do obrazu malovat dál.


Akvarel (v našem případě čaj) nikdy nemůžeme přemalovat. Všechny tahy jsou originální a nejde je změnit. Někdy možná zesvětlit, když použijeme hadřík, ale nikdy je nesmažeme úplně. Akvarel je výzva pro všechny. Stačí se jen odhodlat a začít. Pokud pomalujete 20 papírů – vůbec nevadí. Nakonec z nich něco vyberete a možná budou krásné všechny…

Nové možnosti

Dalším postupem, jak pracovat s akvarelem je vytvořit náhodnou skvrnu a pozorovat ji. Možná v ní něco uvidíte a pak stačí fixem nebo tuší dokreslit to, co jsme chtěli. Může to být i sranda.


Autor:Austin Kleon

Nakonec to nejlepší

Poslední možnost využití kávy nebo čaje je čistě záležitost trpělivosti. Můžete vytvořit nádherný obrázek jen pomocí odstínů těchto nápojů. Čím více tónů budete mít, tím lepší výsledek. Stačí zase začít od světlých tónů a postupně přidávat ty tmavší.


Autor: Jitka Zajíčková

6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše