Malujeme přímo z plechovky

"Malba vypadá jako živá, jako by se hýbala, jako by se barva dál sama přelívala a cákala. Vytáhnu několik mincí a klíč z kapsy. Jackson si je vezme a mrskne je do zářivých barevných stop. Pak namočí šroubovák do hliníkové barvy a mává jím nad obrazem jako kyvadlem. Přejde na druhou stranu, vezme si další plechovku a nechá ji vypláznout dlouhý úzký jazyk černé barvy." - z knihy Dějiny umění v příbězích pro děti.(upraveno).


Takto maloval Pollok, zvládnete to i vy?


Jackson Pollock

Ano zvládli jsme to a troufám si říct, že za tyto obrazy by se nemusel stydět i sám Jackson Pollock. Na online hodině jsme s malými malíři měli připravenou kuličku, hopík nebo jiný malý míček. Ten jsme namočili do plechovky (spíše kelímku) s barvou a hodili ho do krabice, kde na dně byla čtvrtka. Postup jednoduchý, výsledek úchvatný.


Rebeka

Pomůcky: kulička, krabička, papír, barvy v kelímku

Postup: Nejprve si připravte s troškou vody do kelímků různé barvy. Stačí dát na lžičku trochu barvy a půl lžičky vody. Do kelímku s barvou vždy vložíme kuličku a pomalu vysypeme do krabičky s papírem. Postup opakujeme s více barvami. Nakonec nám vzniknou zajímavé obrazy.
28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše