Programy pro školy

Programy čtenářského ateliéru jsou pro všechny. Přizpůsobíme činnosti pro předškolní děti, žáky základních škol, studenty středních škol, dospělé i seniory.  Společně si napíšeme vlastní příběh, vytvoříme autorskou knihu či ilustraci ke svému textu. Zaměřujeme se na tvůrčí psaní a výtvarné myšlení. Objevujeme v knihách inspiraci pro vlastní tvorbu a podporujeme české výtvarníky a spisovatele. Pracujeme například s knihami Kam a Rádi, Bleší cirkus, Havětník, Já, štěně, O růži, která nechtěla spát, Večerní černí, Co se skrývá v lese a dalšími.

Autorská kniha

Na tomto čtenářském ateliéru si vytvoříme vlastní autorskou knihu. Zapojíme tvůrčí psaní a výtvarné myšlení. Vymýšlíme postavy, místo a děj příběhu. Pokud se bude příběh odehrávat v noci, použijeme barvy, které svítí v noci (inspirace knihou Večerní černí). Na tajemný příběh, který se skrývá třeba v lese, použijeme zvláštní techniku inspirovanou knihou Co se skrývá v lese. Na hororovou povídku vezmeme do ruky rydlo a vytvoříme linoryt. Lekce trvá 90 - 120 minut. Pomůcky a materiál jsou v ceně. Vhodné pro 1. a 2. stupeň ZŠ a střední školy. 

Nalezená báseň

Čtenářský ateliér na téma nalezená báseň je skvělá možnost, jak v sobě objevit skrytého básníka. Svede to opravdu každý. Jen si přineseme svou oblíbenou knihu a z ní vybíráme slova pro báseň. Báseň samozřejmě doplníme ilustrací a vyžijeme techniku otisků a akvarelu. Možná se trochu umažeme, ale výsledek stojí za to. Lekce trvá 90 minut. Pomůcky a materiál jsou v ceně. Vhodné pro 1. i 2. stupeň ZŠ a střední školy. 

Nezávazná příhláška